Akcja - Kartka dla medyka

Akcja "Kartka dla Medyka"

Cel akcji

W dniach 30.03. – 06.04.2020 r. nasza szkoła przystąpiła do akcji pt. „Kartka dla medyka”. Akcja polegała na narysowaniu, namalowaniu, czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka. To nasza symboliczna forma podziękowania dla wszystkich pracowników służby ochrony zdrowia na świecie i w Polsce, którzy każdego dnia ryzykują swoim zdrowiem, by walczyć o nasze.

Podziękowania

Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji, za przesłane przepiękne kartki - Wasze serca są WIELKIE!

#BrawaDlaWas – to słowa kierowane przede wszystkim do osób, których praca pomaga nam zwalczać skutki koronawirusa, ale i także do Was, ludzi, których serca są otwarte na POMOC drugiemu człowiekowi.

Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia, czyli w dzień podsumowania naszej akcji, obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia, inaczej zwany Dniem Służby Zdrowia, czy też Dniem Pracownika Służby Zdrowia. W tym roku to święto ma szczególny charakter. Wszyscy dostrzegamy, z jak wielką odwagą, siłą, poświęceniem i determinacją pracownicy ochrony zdrowia walczą z pandemią koronawirusa. Chcemy im za to podziękować, czego dowodem są poniższe kartki od uczniów (77 prac!), a także "kartka" od nas – pracowników Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu.

DZIĘKUJEMY.