Apel ekologiczny - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 w Poznaniu

Apel ekologiczny

W ubiegłym tygodniu, (02.10 i 03.10.2019 r.) wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeniu do wysłuchania i obejrzenia „Apelu ekologicznego”, który rozpoczął zaplanowany na ten rok szkolny projekt „SP 38 dla Ziemi”. Prezenterami Apelu byli uczniowie klasy 8a, 8b i 8c.

Ważne treści

Widzowie spotkania obejrzeli teledysk i wysłuchali piosenkę  Michaela Jacksona „Earth song”, obejrzeli fragment filmu „Ziemianie atakują”, zaśpiewali piosenkę Majki Jeżowskiej „Moja planeta”, wysłuchali apelu o potrzebie ochrony Ziemi i zostali zapoznani z działaniami projektu „SP 38 dla Ziemi”. Całość apelu została zilustrowana prezentacją przedstawiającą skutki nieprzemyślanego i szkodliwego dla przyrody i zdrowia postępowania człowieka.

Zagrożona planeta

Konferansjerzy apelu przekazali uczniom informacje na temat piękna i bogactwa przyrodniczego naszego ziemskiego domu, przypomnieli i uświadomili, że ochrona środowiska i działania ekologiczne są bardzo ważne i potrzebne, ponieważ z roku na rok otaczająca nas przyroda staje się uboższa, niektórym gatunkom zwierząt grozi wyginięcie, a groźne dla przyrody działania człowieka mogą w konsekwencji obrócić się przeciwko niemu.

Działajmy!

Chcąc mieć udział w ochronie środowiska, podejmiemy w tym roku szkolnym szereg działań wychowawczych o charakterze ekologicznym. W ten sposób będziemy chcieli zaszczepić w uczniach postawy proekologiczne, które mogą być gwarancją zdrowia i życia wszystkich mieszkańców Ziemi. Nie możemy bezczynnie czekać i mówić, że „Jakoś to będzie”. Należy myśleć nie tylko o sobie, ale także o pokoleniach naszych dzieci i wnuków.