Finał Krajowego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Finał Krajowego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej

Eliminacje

W poniedziałek 4 listopada w Białymstoku odbył się Finał Krajowego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej. W każdym województwie przeprowadzono eliminacje. Reprezentantami Wielkopolski w kategorii Szkół Podstawowych zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 38 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 10 w Poznaniu z opiekunem Jakubem Szymoniakiem. Reprezentacja składała się z 4 osób: Wiktor Siemiński, Tymoteusz Drewniak, Krzysztof Lasota uzupełniła ją uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Tomyślu Martyną Walinowicz z wychowawcą Moniką Kromą, która także startowała w konkursie.

Przebieg konkursu

Podczas konkursu uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące wiedzy olimpijskiej, biografii polskich olimpijczyków oraz historii Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Nasi uczniowie wraz z uczniami szkół średnich tworzyli reprezentację województwa w kategorii OPEN i właśnie w niej zajęliśmy drugie miejsce w Polsce.

Poniżej linki z artykułami prasy lokalnej i telewizji dot. Konkursu.

Poniżej linki z artykułami prasy lokalnej i telewizji dot. Konkursu: