• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Jasełka szkolne i sprzedaż pierniczków - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Jasełka szkolne i sprzedaż pierniczków

20 grudnia 2019 roku, uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz chór szkolny zaprezentowali całej społeczności szkolnej jasełka.

Nieść pomoc innym

Tematyką tegorocznych jasełek była potrzeba niesienia pomocy innym. Główny bohater - Król poszukujący szczęścia i bram nieba, wędrując przez liczne kraje i kontynenty zrozumiał, że nie jest ważne, jakie stanowisko się zajmuje i jak wielkie skarby się posiada. Sensem naszego życia jest wspieranie siebie nawzajem i pomoc w trudnych sytuacjach życiowych. Mamy nadzieję, że uda się nam to piękne przesłanie wcielać w naszą codzienność.  

Sprzedaż pierniczków

Kilka dni przed jasełkami, podczas zebrań z rodzicami, wolontariusze sprzedawali pierniczki, przygotowane wcześniej przez uczniów naszej szkoły. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na spełnienie marzenia podopiecznego fundacji Mam Marzenie.

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2