• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Młodzi naukowcy na Nocy Biologów - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Młodzi naukowcy na Nocy Biologów

10 stycznia b.r. uczniowie klas ósmych wybrali się na Wydział Biologii UAM, aby zgłębiać tajniki świata biologii.

Ciekawe zajęcia

Uczniowie uczestniczyli w różnych warsztatach i pokazach. Podczas warsztatu „Odżywczy impuls” poznali glony jako surowiec kosmetyczny, zapoznali się z procesem uzyskiwania  ekstraktów oraz możliwościami ich wykorzystywania. Samodzielnie produkowali kosmetyki do pielęgnacji skóry oraz odżywcze, zielone koktajle, czyli krótko mówiąc „zielony detoks od środka i na zewnątrz”. Z kolei warsztat „Stymulator ewolucji” pokazał niezwykły świat bioróżnorodności, jaki nas otacza, od mikroskopowych niesporczaków (nazywanych wodnymi niedźwiedziami) do ponad 30-metrowych wielorybów.

Nasza aktywność

Poza warsztatami, na stoisku poznańskiego Zoo uczniowie mieli okazję zapoznać się z gatunkami zwierząt zagrożonych wyginięciem, a uczestnicząc w projekcie „Przypinka” samodzielnie wykonali niepowtarzalną pamiątkę z Wydziału Biologii. Na koniec nasi uczniowie wzięli udział w „Hydrobiologicznej Familiadzie”, wesołej grze, której głównym tematem były morskie i słodkowodne organizmy. Dzień i wieczór pełen emocji i wrażeń dobiegł końca. 

Do zobaczenia za rok!

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2