Narodowe Święto Niepodległości - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Święto Niepodległości

W piątek 8 listopada uczciliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Akademia

Uroczystą akademię rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego "Mazurek Dąbrowskiego". Następnie społeczność naszej szkoły obejrzała spektakl, przygotowany i odegrany przez uczniów klasy 4a  pod kierunkiem Pani Katarzyny Uschler i Pani Anny Kichler.

Pieśni i poezja patriotyczna

Widzowie słuchali patriotycznych wierszy i utworów muzycznych opowiadających  o trudnych i ważnych wydarzeniach z historii naszej ojczyzny, włączając się aktywnie w śpiew, szczególnie podczas ostatniej piosenki „Co to jest niepodległość”. Wielu z nas, po zakończeniu inscenizacji, opuszczało stołówkę szkolną z zadumą i wzruszeniem. Mimo iż minęło tak wiele  lat od tych ważnych dla Polaków wydarzeń, nadal są one bliskie sercom wszystkich, którzy kochają nasz kraj.