Nowy(Teatr) od kulis - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 w Poznaniu

Nowy(Teatr) od kulis

14 października klasa 6b wybrała się do Teatru Nowego. Tym razem nie na spektakl, ale po to, by zobaczyć teatr od kulis.

Zwiedzanie teatru

Zwiedzanie zaczęliśmy od poznania historii teatru. Później zobaczyliśmy Dużą Scenę, Scenę Nową i Trzecią Scenę. Obejrzeliśmy  garderobę, poznaliśmy pracę inspicjenta, by wreszcie dotrzeć na pokaz charakteryzacji.

Uczniowskie metamorfozy

Magia teatru i profesjonalizm pani charakteryzatorki/perukarki sprawiły, że chłopcom w kilka minut wyrosły dredy, loki, a dziewczynkom długie włosy i piękne warkocze. Byli też tacy, którzy stracili włosy, a zyskali siniaki na twarzy. Najbardziej spektakularnej metamorfozie uległy jednak dwie osoby - Julka stała się staruszką, a Franek siedemdziesięcioletnim gwiazdorem rocka.

W niezwykle sympatycznej atmosferze szybko minął czas. Teraz marzymy o wieczornym wyjściu do teatru na prawdziwy spektakl.