• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
„Od grosika do złotówki” - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Od grosika do złotówki

W bieżącym roku szkolnym klasa IIb, wraz z wychowawcą p. Grażyną Grobelną realizują ogólnopolski projekt „Od grosika do złotówki”.

Cel projektu

Główne cele programu:

  • nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu,
  • nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie). Dotyczy także szeroko pojętego bezpieczeństwa, trafnego przewidywania i sposobów unikania różnych ryzyk.

Współpraca z rodzicami

Istotnym elementem edukacji finansowej jest współpraca z rodzicami. Zajęcia dydaktyczne angażują bowiem także rodziców. Nauczyciel przygotowuje ich do pracy z uczniami podczas spotkania, w ramach którego wprowadzają w tematykę zajęć. Rodzice znając założenia i przebieg projektu, pełnią funkcję konsultantów oraz aktywnie włączają się na każdym etapie projektu w pracę swoich dzieci. 

Nasze działania

Na naszej stronie internetowej każdego miesiąca będziemy przedstawiać to, co zrealizowaliśmy. Jesteśmy już po pierwszych zajęciach, na których zapoznaliśmy się z ideą projektu oraz otrzymaliśmy list, w którym odnaleźliśmy zachętę do zgłębiania tajników oszczędzania. Wspólnie skonstruowaliśmy rakietę, którą będziemy wędrować po różnych planetach, ucząc się jednocześnie, jak ważną sprawą jest gospodarka pieniężna. Nauczyliśmy się również piosenki, której refren jest bardzo zachęcający i mówi, jak wiele jeszcze przed nami: „Czeka nas przygód sto!”

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2