• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
„Od grosika do złotówki” - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Od grosika do złotówki - I etap podróży "Planeta Grosik"

W bieżącym roku szkolnym klasa IIb, wraz z wychowawcą p. Grażyną Grobelną realizują ogólnopolski projekt „Od grosika do złotówki”.

I etap podróży

Podczas ostatnich zajęć ustaliliśmy regulamin podróży i ruszyliśmy w podróż. Wyposażeni w specjalne czapki i dziennik podróży poznawaliśmy historię pieniądza, doskonaliliśmy liczenie, rozwiązując zadania matematyczne. W domu rozmawialiśmy z rodzicami o tym, jak ważne są pieniądze i czy wszystko można za nie kupić. My już wiemy, że pieniądze są ważne, ale są rzeczy, których kupić za nie nie można - miłość, przyjaźń, szacunek.

Lądowanie na planecie PORTFELIK

Podczas kolejnych zajęć dowiedzieliśmy się o sposobach zarabiania pieniędzy przez dorosłych, zapoznaliśmy się z możliwościami zdobywania pieniędzy na drobne wydatki, poznaliśmy wygląd i zastosowanie karty płatniczej. Podczas zajęć odkryliśmy wartość i potrzebę pracy. Wiemy, że nie za każdą pracę otrzymuje się zapłatę. Wykonaliśmy "kosmiczne" portfeliki na nasze kieszonkowe. Doskonaliliśmy także umiejętność liczenia pieniędzy rozwiązując zadania matematyczne. Z rodzicami w domu rozmawialiśmy o tym, jak bezpiecznie przechowywać pieniądze. 

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2