• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Piknik sąsiedzki - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 w Poznaniu

Piknik sąsiedzki - relacja

12 października na Cytadeli odbył się Festyn sąsiedzki organizowany przez Radę Osiedla Stare Winogrady. Nasza szkoła, jako przyjaciel Osiedla, czynnie włączyła się w organizację wydarzenia.

Moc atrakcji

Pogoda i frekwencja dopisały. Rada Osiedla Stare Winogrady zaplanowała dla piknikujących mnóstwo atrakcji. Były więc występy artystyczne, przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 i pokazy taneczne, gra terenowa, a ogromnym zainteresowaniem cieszyło się tworzenie ekologicznych toreb i kosmetyków. Swoje stoiska miały straż miejska i policja, był też GOAP, który wykorzystał okazję, by odpowiedzieć poznaniakom na wszystkie pytania dotyczące śmieci i przy okazji przypomnieć zasady ich segregowania. Szkoła Podstawowa nr 38 i 83 przygotowały gry, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Było także bardzo smacznie, gdyż na wszystkich uczestników czekał poczęstunek, m.in. zupa dyniowa, pyra z gzikiem, pajda chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Dla łasuchów przygotowane były także wspaniałe ciasta i słodkie przekąski, które zapewnili rodzice Szkoły Podstawowej nr 38 i 83 w Poznaniu. Zespół Szkół Łączności zadbał o nagłośnienie imprezy. Warto także dodać, że piękne kwiaty, które zdobiły scenę zostały później posadzone na grobach powstańców wielkopolskich.

Już teraz nie możemy doczekać się kolejnego pikniku!

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2