Piknik sąsiedzki - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 w Poznaniu

Piknik sąsiedzki - relacja

12 października na Cytadeli odbył się Festyn sąsiedzki organizowany przez Radę Osiedla Stare Winogrady. Nasza szkoła, jako przyjaciel Osiedla, czynnie włączyła się w organizację wydarzenia.

Moc atrakcji

Pogoda i frekwencja dopisały. Rada Osiedla Stare Winogrady zaplanowała dla piknikujących mnóstwo atrakcji. Były więc występy artystyczne, przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 i pokazy taneczne, gra terenowa, a ogromnym zainteresowaniem cieszyło się tworzenie ekologicznych toreb i kosmetyków. Swoje stoiska miały straż miejska i policja, był też GOAP, który wykorzystał okazję, by odpowiedzieć poznaniakom na wszystkie pytania dotyczące śmieci i przy okazji przypomnieć zasady ich segregowania. Szkoła Podstawowa nr 38 i 83 przygotowały gry, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Było także bardzo smacznie, gdyż na wszystkich uczestników czekał poczęstunek, m.in. zupa dyniowa, pyra z gzikiem, pajda chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Dla łasuchów przygotowane były także wspaniałe ciasta i słodkie przekąski, które zapewnili rodzice Szkoły Podstawowej nr 38 i 83 w Poznaniu. Zespół Szkół Łączności zadbał o nagłośnienie imprezy. Warto także dodać, że piękne kwiaty, które zdobiły scenę zostały później posadzone na grobach powstańców wielkopolskich.

Już teraz nie możemy doczekać się kolejnego pikniku!

Galeria zdjęć

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.