Projekt PoczytajMy! - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

PoczytajMy!

Od września w naszej szkole realizujemy wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej projekt PocztajMy.

„Urodziny Elmera”

Kolejne spotkania czytelnicze za nami. W klasie 1c czytaliśmy „Urodziny Elmera”. Ryk słonia stał się pretekstem do dzielenia się informacjami na temat słoni i warunków, w jakich żyją te zwierzęta. Później dzieci poznały historię kraciastego słonia Elmera. Odpowiadały także na pytania, dotyczące zachowania i charakteru głównego bohatera. Na koniec powstały kolorowe, wesołe portrety niezwykłego słonia.

Czytamy w Przedszkolu „Bolek i Lolek”…

Wiele emocji przyniosło spotkanie z przedszkolakami. Dziewczynki przygotowały czytanie wrażeniowe – dzieci dopowiadały historie, wymyślały szczegóły, opowiadały, co widzą na obrazkach, oceniały postępowanie bohaterów-smoka, chłopca i małego wieloryba. Były oklaski i westchnienia oraz prośby, byśmy nie wychodziły. Przedszkolaki wykazały się wiedzą, wrażliwością i empatią.