Ślubowanie i pasowanie na uczniów naszej szkoły - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 w Poznaniu

Tradycja ślubowania pierwszaków

2 września 2019 r. pierwszaki zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. Uroczystość uświetniła obecność rodziców, wychowawczyń oraz dyrekcji. Po części artystycznej, przygotowanej przez klasę III b odbyło się ślubowanie, w którym dzieci między innymi obiecały pilnie się uczyć, okazywać szacunek rodzicom i nauczycielom. Kolejnym punktem programu było pasowanie na uczniów szkoły poprzez symboliczne dotknięcie wielkim ołówkiem ramienia każdego dziecka przez panią Dyrektor Annę Sobczak oraz otrzymanie tarcz szkolnych z rąk pani wicedyrektor Lucyny Podolak.

Ślubowanie rodziców

Aby tradycji stało się zadość, ślubowanie złożyli także rodzice pierwszoklasistów. Dorośli obiecali, że będą pomagać swoim dzieciom w nauce, słuchać uważnie tego, co mówią ich córki i synowie, doceniać w dzieciach to, co w nich najlepsze oraz kochać je i akceptować, ponieważ są niepowtarzalnym darem. To właśnie dzieci często pokazują dorosłym, co w życiu jest ważne.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10