• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Ślubowanie i pasowanie na uczniów naszej szkoły - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 w Poznaniu

Tradycja ślubowania pierwszaków

2 września 2019 r. pierwszaki zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. Uroczystość uświetniła obecność rodziców, wychowawczyń oraz dyrekcji. Po części artystycznej, przygotowanej przez klasę III b odbyło się ślubowanie, w którym dzieci między innymi obiecały pilnie się uczyć, okazywać szacunek rodzicom i nauczycielom. Kolejnym punktem programu było pasowanie na uczniów szkoły poprzez symboliczne dotknięcie wielkim ołówkiem ramienia każdego dziecka przez panią Dyrektor Annę Sobczak oraz otrzymanie tarcz szkolnych z rąk pani wicedyrektor Lucyny Podolak.

Ślubowanie rodziców

Aby tradycji stało się zadość, ślubowanie złożyli także rodzice pierwszoklasistów. Dorośli obiecali, że będą pomagać swoim dzieciom w nauce, słuchać uważnie tego, co mówią ich córki i synowie, doceniać w dzieciach to, co w nich najlepsze oraz kochać je i akceptować, ponieważ są niepowtarzalnym darem. To właśnie dzieci często pokazują dorosłym, co w życiu jest ważne.

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2