• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
SP 38 dla Ziemi

SP 38 dla Ziemi - nasze działania!

Z początkiem nowego roku kalendarzowego i kolejnego sezonu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej ponownie rozpoczęliśmy realizację działań wychowawczych i poznawczych, które jednocześnie są elementem szkolnego projektu „SP 38 dla Ziemi”.

Działania wychowawców 

Na lekcjach prowadzonych przez wychowawców klas uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat zanieczyszczeń powietrza i zjawiska smogu, przyczyn jego powstawania, wpływu smogu na zdrowie i samopoczucie człowieka oraz prawidłowych i nieprawidłowych zachowań podczas dni, kiedy normy czystości powietrza są przekroczone.  Podczas wywiadówki semestralnej rodzice uczniów klas pierwszych uzyskali informacje na temat udziału naszej szkoły w projekcie ESA, obejrzeli prezentację oraz film z wypowiedziami dzieci na temat smogu i film na temat wpływu smogu na zdrowie człowieka.

Pomiary jakości powietrza

Każdego dnia w holu szkoły można sprawdzać wyniki pomiaru powietrza, a w wolnej chwili zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej projektu: esa.nask.pl. Mamy nadzieję, że wszystkie podejmowane przez nas działania będą wpływały na kształtowanie postawy odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego, zarówno w dzieciach jak i w dorosłych.

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2