Szkolna Liga Wolontariacka - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

SP 38 dla Ziemi - warsztaty!

W drugiej połowie listopada uczniowie klas 8 zaczęli przeprowadzać warsztaty (klasy 1-4) i pogadanki (klasy 5-7) na temat zasad segregowania odpadów.

Ciekawe zajęcia

Podczas zajęć dzieci oglądają prezentację ilustrującą wpływ niefrasobliwej działalności ludzi na stan otaczającego nas środowiska, segregują śmieci i umieszczają je pod właściwymi napisami, poznają znaczenie pojęć: „recykling” i „kompostowanie”, dowiadują się, co należy zrobić z przeterminowanymi lekami, wyczerpanymi bateriami oraz z zepsutym lub starym sprzętem RTV i AGD.

Jak możemy działać?

Prowadzący warsztat uczniowie nie tylko uczą młodsze koleżanki i młodszych kolegów w jaki sposób i dlaczego powinno się segregować odpady, ale także uświadamiają im możliwość wpływu każdego człowieka, i młodego i starszego, na poprawę stanu naszego wspólnego ziemskiego domu. Prawidłowe i systematyczne segregowanie odpadów jest w zasięgu umiejętności każdego z nas.