Spotkanie z uczniami z Białorusi - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 w Poznaniu

Spotkanie z uczniami z Białorusi

W piątek, 18.10.2019 r., mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole uczestników poznańskiej konferencji Game Industry Conference 2019 - uczniów szkół z Białorusi.

Uczniowie z pasją

Nasi goście na co dzień zajmują się programowaniem i kodowaniem, są laureatami konkursów informatycznych na terenie Białorusi oraz za granicą.

Cel spotkania

Celem spotkania było poznanie rówieśników z polskiej szkoły, pokazanie im, czym się zajmują na zajęciach w szkołach białoruskich, a także przedstawienie polskiej stronie prac, które przywieźli na konferencję - gier edukacyjnych. W spotkaniu wzięło udział 20 przedstawicieli białoruskich szkół oraz 21 uczniów klas ósmych z naszej szkoły wraz z nauczycielami informatyki oraz dyrekcją.

Wymiana doświadczeń

Mieliśmy okazję doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim w kontaktach międzynarodowych. Uczniowie naszej szkoły, którzy interesują i zajmują się programowaniem, a także grafiką, mieli okazję publicznie podzielić się swoimi doświadczeniami. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali upominki - przygotowane zarówno przez stronę białoruską, jak i polską.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10