• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Szkoła do hymnu - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Szkoła do hymnu

Pamiętać wspólnie, to przynależeć do narodu.

Cel akcji

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że pamięć o przeszłości, o bohaterach narodowych i wspólnie spędzony czas budują tożsamość narodową.  W piątek 8.11.2019 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły  zgromadzili się na boisku, by wziąć udział w akcji „Szkoła do hymnu". O godz.11.11 Winogrady wypełniły się dźwiękami „Mazurka Dąbrowskiego". Tym samym potwierdziliśmy, że pamiętamy o Narodowym Święcie Niepodległości, że czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. 

Działać wspólnie

Ponad 4 miliony uczniów  wraz z nauczycielami  odśpiewało w tym dniu hymn narodowy. Byliśmy częścią  akcji, która połączyła wielu Polaków w Polsce oraz za granicą.        Pamiętamy, że to już 101 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Cieszymy się, że nasza ojczyzna jest niepodległa i rozpiera nas duma, że jesteśmy Polakami.

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2