• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Szkolna Liga Wolontariacka - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Szkolna Liga Wolontariacka

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas siódmych dołączyli do Szkolnej Ligi Wolontariackiej działającej przy poznańskim zoo.

Idea Ligi

Liga działa od października do marca w danym roku szkolnym i obejmuje 6 zadań, które będą realizowane na terenie Nowego i Starego Zoo oraz w klasach, szkołach i domach uczniów. Podjęte działania służyć będą zwierzętom i poznańskiemu Zoo.

Nasze działania

Za nami już dwa zadania! Pierwsze zadanie polegało na wykonaniu plakatów promujących dwa tegoroczne projekty zgłoszone do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego: „Małpi gaj na terenie Starego Zoo” oraz „Przedszkole dla zwierząt w Nowym Zoo”. Dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszek (Agato, Saro – jeszcze raz wielkie dzięki!!!) zadanie zostało ukończone na czas! Kolejne zadanie realizowaliśmy w sobotę, 23 listopada. Tym razem czekała nas praca fizyczna, a mianowicie pomoc w jesiennych porządkach w Nowym Zoo. Dobrze zorganizowana, 19-osobowa grupa siódmoklasistów z zapałem grabiła liście z terenu Ogródka Dziecięcego. Pogoda i humory dopisały, organizatorzy zapewnili odpowiedni sprzęt oraz uraczyli nas gorącą herbatką i słodkim co nieco, za co serdecznie im dziękujemy!!!

Zadanie wykonane!
Z niecierpliwością czekamy na zadanie nr 3…

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2