Szkolna Liga Wolontariacka - ZOO

Szkolna Liga Wolontariacka

Za nami kolejne wykonane zadania w ramach wolontariatu na rzecz poznańskiego Zoo.

Idea Ligi

Liga działa od października do marca w danym roku szkolnym i obejmuje 6 zadań, które będą realizowane na terenie Nowego i Starego Zoo oraz w klasach, szkołach i domach uczniów. Podjęte działania służyć będą zwierzętom i poznańskiemu Zoo.

Nasze działania

Pomimo, że podczas tegorocznej zimy nasi skrzydlaci przyjaciele nie cierpieli z powodu dużego mrozu, wolontariusze mieli za zadanie przygotować kule dla ptaków z podręcznych materiałów. Korzystając z instruktażowego filmu dostarczonego przez pracowników Zoo, nasi wolontariusze wykonali bardzo smakowite kule, bogate w tłuszcz i nasiona, które następnie rozwiesiliśmy między innymi w naszym szkolnym ogrodzie. Z kolei tuż przed feriami zorganizowaliśmy zbiórkę artykułów zoologicznych dla podopiecznych zoo „Od pupila do pupila”. I tu chcielibyśmy gorąco podziękować wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję i ofiarowali zarówno zabawki, jak i miski, drapaki, a nawet kamienie do podgrzewania gadów. Ilość zebranych artykułów przerosła nasze oczekiwania.

Obecnie przeprowadzamy ankiety zarówno wśród uczniów, jak i dorosłych na temat poznańskiego Zoo.

Przed nami pozostało już tylko jedno zadanie…