• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Szkolna Liga Wolontariacka - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Szlachetna paczka

Uczniowie klasy 5d, wraz z wychowawcą, p. Sarą Jechorek, wzięli udział w tegorocznej, XIX edycji ogólnopolskiej akcji pt. "Szlachetna Paczka", pomagając jednej z wybranych rodzin, zamieszkujących okoliczny teren Winograd.

Historia rodziny

Pani Katarzyna, wraz z synem Michałem od lat 3 mieszkają w mieszkaniu treningowym. Pani Katarzyna zaczęła stałą pracę, a Michał uczęszcza do żłobka, który pochłania ogromne koszty. Do trudnej sytuacji panią Katarzynę i jej syna doprowadziło rozstanie z partnerem. Kobieta została sama z dzieckiem. Mimo trudnej sytuacji kobieta stara się jak może zapewnić Michałowi godne życie. Sama jest bardzo skromną i miłą osobą. Po opłaceniu żłobka, rachunków,ubrań i innych zakupów zostaje 367 zł na jednego członka rodziny.
Rodzina bardzo potrzebuje lekarzy. 

Dar uczniów

Uczniowie naszej szkoły wykonali aż 12 paczek przygotowanych w oparciu o zadeklarowane potrzeby rodziny. Niektórzy z nich przychodzili do szkoły nawet po lekcjach, aby świątecznie zapakować prezenty.  W piątek, 6.12.2019 r. o godz. 17.00, uczniowie zgromadzili się przed szkołą, aby wspólnie udać się do magazynu IX Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, gdzie czekali na nich wolontariusze Szlachetnej Paczki. Tam zostali nagrodzeni dyplomami oraz otrzymali podziękowania za ogrom pracy włożonej w niesienie pomocy innym ludziom.  Klasa 5d zaprasza w przyszłych latach do udziału w akcji także uczniów innych klas - razem możemy więcej. Warto pomagać, pamiętajcie, dobro wraca! :)

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2