• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 w Poznaniu

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Dnia 2 września 2019 r., o godzinie 9.00 zabrzmiał w naszej szkole pierwszy dzwonek po wakacyjnej przerwie. Wszyscy, pełni entuzjazmu i radości mogli dowiedzieć się o najważniejszych zmianach organizacyjnych w tym roku szkolnym, które po powitaniu wszystkich przedstawiła pani dyrektor - Anna Sobczak. Uczniowie poznali swoich wychowawców (klasy czwarte) oraz nowych nauczycieli przedmiotowców. Po oficjalnym rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2019/20, wszyscy udali się do swoich sal na upragnione spotkanie z wychowawcą oraz kolegami i koleżankami z klasy.

Niech to będzie dla nas wszystkich piękny i owocny rok!

Akcja „Przerwany marsz…”

Tego dnia również, wspólnie z babciami i dziadkami, którzy wywodzą się z pokolenia Dzieci Wojny uczestniczyliśmy w akcji "Przerwany marsz". Akcja polegała na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku, przerwanego przez wybuch II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży. Punktem kulminacyjnym akcji było odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

W takich momentach, będąc razem uświadamiamy sobie, jak wiele zawdzięczamy naszym przodkom, walczącym o wolność naszego kraju.

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2