Wizyta w Domu Pomocy Społecznej „Ugory” - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Wizyta w Domu Pomocy Społecznej „Ugory”

21 stycznia 2020 r. wolontariusze oraz chór z naszej szkoły udali się do Domu Pomocy Społecznej "Ugory", aby zaprezentować jej mieszkańcom „Jasełka” oraz tradycyjnie spędzić czas w miłej, rodzinnej atmosferze.

Świąteczne spotkanie

Jak każdego roku wolontariusze i chór szkolny wraz z opiekunami udali się do DPS Ugory, w której swoją codzienność przeżywają osoby starsze wraz ze swoimi opiekunami. Trwając jeszcze w atmosferze świąt zaprezentowaliśmy jasełka, wspólnie śpiewaliśmy kolędy oraz złożyliśmy sobie życzenia. Wtorkowe popołudnie było także wspaniałą okazją do świętowania Dnia Babci i Dziadka - uczniowie dzięki bardzo ciepłemu przyjęciu przez pensjonariuszy, mogli poczuć się wręcz jak ich wnukowie! Na zakończenie spotkania przekazaliśmy mieszkańcom słodycze, które jak sami podkreślili, wykorzystają podczas swojej zabawy karnawałowej. Bez wątpienia był to piękny czas!