• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Zdjęcie oświetlonego porannym słońcem lasu

Wyniki konkursu „Ja i Przyroda” - etap dzielnicowy

We wtorek 21 stycznia, w Szkole Podstawowej nr 65 w Poznaniu odbył się etap dzielnicowy konkursu przyrodniczego „Ja i przyroda”.

Reprezentacja szkoły

Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie:

  • Agata Kubecka
  • Urszula Mankiewicz
  • Liwia Bredow

Przebieg konkursu

W konkursie uczestniczyły w trzy szkoły, oprócz nas były drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 15 oraz przedstawiciele gospodarzy. O godzinie 10 rozpoczęły się konkursowe zmagania – część pisemna, czyli test z pytaniami dotyczącymi przyrody i parków krajobrazowych. Po ogłoszeniu wyników drużyny przystąpiły do części ustnej – rozpoznawanie wybranych gatunków drzew, krzewów i chronionych kręgowców Polski oraz obiektów znajdujących się na terenie parków. Aby przejść do kolejnego – miejskiego etapu należało być najlepszym w obu częściach konkursu.

Wyniki konkursu

 Nasz skład okazał się już po raz kolejny najlepszy! Teraz kolejny etap przed nimi – etap miejski, w którym rywalizować będą najlepsze drużyny z pięciu dzielnic miasta Poznania. Już teraz trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2