• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Wyróżnienie Prezydenta Miasta Poznania - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Wyróżnienie Prezydenta Miasta Poznania

29 listopada w Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się finałowa gala XX edycji konkursu "Poznański Wolontariusz Roku". Szkolne Koło Wolontariatu naszej szkoły podczas gali otrzymało wyróżnienie!

Przebieg konkursu

Konkurs "Poznański Wolontariusz Roku" składa się z kilku etapów. W pierwszym swoje kandydatury zgłaszają instytucje, organizacje, osoby prywatne. Spośród wszystkich zgłoszeń kapituła konkursu, powołana przez Prezydenta Miasta Poznania, wyłania w drodze głosowania kandydatury do kolejnego etapu konkursu. Nasze szkolne Koło Wolontariatu zakwalifikowało się do II etapu i 13 listopada stanęło przed Kapitułą Konkursu, prezentując swój wolontariacki dorobek w roku 2019. Na ostateczne wyniki należało jednak poczekać do 29 listopada.

Uroczysta Gala

Reprezentanci Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami stawili się 29 listopada na uroczystej Gali "Poznański Wolontariusz Roku". Była to gala wyjątkowa, gdyż uroczyście świętowano 20 edycję tego konkursu, którą poprowadziła aktorka Katarzyna Bujakiewicz. W sali Ziemi zgromadziło się około 1,5 tysiąca wolontariuszy z Poznania, co zrobiło na nas niezwykłe wrażenie. Nie zabrakło znamienitych gości, wśród których znaleźli się m.in. pani minister Jadwiga Emilewicz, zastępca prezydenta Poznania, Jędrzej Solarski, Grzegorz Ganowicz - przewodniczący Rady Miasta Poznania oraz wielu innych. Pojawiły się również bardzo licznie Koła Wolontariatu innych szkół, które z niecierpliwością czekały na wyniki konkursu. 

Wyniki Konkursu

Z ogromną radością chcemy przekazać wiadomość, iż nasze Szkolne Koło Wolontariatu za swoje działania na rzecz innych otrzymało wyróżnienie Prezydenta Miasta Poznania w kategorii wolontariat szkolny! Jest to ogromy sukces, gdyż nasza szkoła została wybrana spośród wielu zgłoszonych do konkursu. Wyróżnienie stanowi dla nas jeszcze większą zachętę i motywację do pracy na rzecz potrzebujących. Nagrodą dla wszystkich wolontariuszy, wieńczącą tegoroczną galę był koncert Kayah. 

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2