Konkurs muzyczny „Ptaków śpiew” - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Wojewódzki Konkurs Kształcenia Słuchu „Ptaków śpiew” 2021

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-8 do wzięcia udziału w konkursie, które polega na rozpoznawaniu śpiewu i odgłosów ptaków polskich.

Zasady konkursu

Konkurs jest przeprowadzany metodą zdalną z zastosowaniem platformy moodle w formie wielostopniowego testu odsłuchowego.
Składa się z 3 etapów – stopni:

  • stopień pierwszy - test słuchowy polegający na rozwiązaniu 25 zadań.
    Zadaniem uczestnika jest podanie prawidłowej nazwy ptaka po uprzednim wysłuchaniu nagrania jego śpiewu lub odgłosu. Test wykonany będzie przy własnym stanowisku komputerowym, w słuchawkach audio pod nadzorem rodzica/opiekuna prawnego, w dowolnym, dogodnym terminie, do 31 maja 2021 r. Baza nagrań śpiewów ptaków dostępna jest pod adresem https://wko.moodle.org.pl/
  • stopień drugi, także w formie testu, lecz o trudniejszym poziomie.
    Test wykonany będzie także przy własnym stanowisku komputerowym, w słuchawkach audio, lecz pod zdalnym nadzorem dyrektora szkoły / nauczyciela nadzorującego w dowolnym, uzgodnionym terminie, do dnia 25 czerwca 2021 r.;
  • stopień trzeci - finał konkursu odbędzie się w formie turnieju finalistów, za pomocą obrazu video lub w siedzibie Organizatora z jury konkursowym.

Zgłoszenia do konkursu

Zgłoszenie ucznia do konkursu polega na przesłaniu danych osobowych dziecka (imię i nazwisko, klasa, e-mail do rejestracji ucznia na platformie wko.moodle.org.pl) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do środy, 28 kwietnia 2021 r. wraz z oświadczeniem rodziców (załącznik nr 2 i 3), które po wypełnieniu i podpisaniu należy zdigitalizować (wydrukować, podpisać, zeskanować i wysłać na podany adres). Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się w załącznikach:

Zachęcamy do udziału! :-)

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2