• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Tabliczka mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Matematyka towarzyszy nam na każdym kroku. Stosuje się ją nie tylko na lekcjach w szkole, ale również w życiu codziennym: w sklepie, w banku, w architekturze i sztuce… Jednym z narzędzi matematyki jest tabliczka mnożenia, której święto w tym roku obchodziliśmy 2 października.

Obchody szkolne

Chcąc propagować zasadność jej uczenia się, dzieci z klas 3-5 zmierzyły się z zadaniami, które – w formie zabawy – pogłębiły ich umiejętności. Były konkursy, matematyczne bingo, ćwiczenia interaktywne. Mamy nadzieję, że to matematyczne święto na stałe zagości w kalendarzu szkolnym.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zabawie i gratulujemy tym, którzy okazali się najbardziej skuteczni.

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2