Szkolna Liga Wolontariacka - ZOO

Szkolna Liga Wolontariacka

W bieżącym roku szkolnym chętni uczniowie-wolontariusze klas siódmych i ósmych jako szkolne koło przyrodnicze „Eko-Fani” uczestniczyli w działaniach w ramach Szkolnej Ligi Wolontariackiej, organizowanej przez poznańskie Zoo. W okresie od października do marca należało wykonać 6 zadań, które były odpowiednio punktowane.

Nasze działania

Przykładowe zadania, jakie wykonywaliśmy to:

• przygotowanie plakatów promujących trzy tegoroczne projekty zgłoszone przez Ogród Zoologiczny do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego;
  • poszukiwanie w albumach rodzinnych zdjęć wykonanych na terenie Starego Zoo przed rokiem 2000;
  • „z tego co było pod ręką” wykonanie kul dla ptaków do zawieszenia w przydomowych ogrodach;
  • wybór najlepszego zdjęcia podopiecznych ogrodu zoologicznego;
  • wymyślenie imion dla nowo narodzonych zwierząt z poznańskiego zoo – dwa żeńskie i dwa męskie. Należało przygotować listę sugerowanych imion dla 15 gatunków (!) – musieliśmy się nieźle „nagimnastykować”...

Rezultat

Nasz trud i zaangażowanie zostały docenione – w końcowej punktacji zajęliśmy II miejsce!

Finałowa punktacja - pobierz

Podziękowania

Jako szkolny opiekun koła chciałabym szczególnie podziękować najbardziej zaangażowanym wolontariuszkom: Ani, Zosi i Weronice z klasy 7a.

Dziękuję również uczniom wspomagającym nasze działania: Elizie, Marysi i Antkowi (7a), Julii (7c), Ani i Kice (8b), Poli i Marcelinie (8c) oraz Matyldzie (8d).

SPISALIŚCIE SIĘ NA MEDAL!!!

Katarzyna Pawelczak

logo cdz