Debata „Patriotyzm wczoraj i dziś” - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Debata „Patriotyzm wczoraj i dziś”

W dniu 8 listopada 2018 r. odbyła się debata uczniów klas VI, VII i VIII na temat „Patriotyzm wczoraj i dziś”. Imprezę poprowadziły : pani Katarzyna Uschler i pani Karolina Ratajczyk. Na początku uczniowie wysłuchali piosenki Marka Grechuty „Wolność”, która wprowadziła ich w nastrój i tematykę debaty.

Wolność oczami uczniów

Młodzież wypowiadała swoje opinie na temat tego co znaczy dla nich dziś wolność i patriotyzm. Opisywali jakie cechy posiada patriota. Zwrócili uwagę na takie wartości jak: szacunek, tradycja, historia, poświęcenie, miłość do ojczyzny. Wymienili symbole narodowe: flagę, godło, hymn.

Spotkanie ze sławnym Polakami

Ostatnie zadanie polegało na podpisaniu zdjęć sławnych Polaków. Zadanie to okazało się najbardziej emocjonujące, ponieważ zdjęcia nie były oczywiste i nie wszyscy potrafili dopasować imię i nazwisko do postaci.  Na koniec uczestnicy debaty wysłuchali piosenki Marka Grechuty „Ojczyzna”. Pani Agnieszka Koralewska przygotowała prezentację na temat patriotyzmu, którą można obejrzeć na stronie https://prezi.com/jfg_eeje1map/copy-of-patriotyzm/