Święto Niepodległości - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Święto Niepodległości

W piątek 9 listopada uczciliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Do tego wyjątkowego dnia przygotowywaliśmy się bardzo długo, włączając się w szereg działań związanych z tematyką niepodległościową.

Akademia

Uroczystą akademię rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego "Mazurek Dąbrowskiego". Następnie społeczność naszej szkoły obejrzała spektakl, świetnie przygotowany i odegrany przez uczniów klasy 8c pod kierunkiem Pań: Katarzyny Uschler i Anny Kichler. 

Pieśni i poezja patriotyczna

Widzowie słuchali patriotycznych wierszy i utworów muzycznych opowiadających o trudnych i ważnych wydarzeniach z historii naszej Ojczyzny. Wielu z nas, po zakończeniu inscenizacji, opuszczało stołówkę szkolną z zadumą i wzruszeniem. Mimo iż minęło 100 lat od tych ważnych dla Polaków wydarzeń, nadal są one bliskie sercom wszystkich, którzy kochają nasz kraj.

Rekord dla Niepodległej

Nasza szkoła włączyła się również w "bicie rekordu dla Niepodległej". O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego. Ta wspaniała i piękna rocznica pokazała, że Polska, która jest naszą matką, dla każdego z nas stanowi najwyższą wartość. 

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.