Wolność łączy pokolenia! - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Wolność łączy pokolenia!

Święta miłości kochanej Ojczyzny,
Czują cię tylko umysły poczciwe!
~ Ignacy Krasicki

7.11.2018 r. klasa 5b wybrała się na spotkanie z przeszłością. Uczniowie odwiedzili Kryptę Zasłużonych Wielkopolan i Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan.

Spotkanie z bohaterami

Uczniowie oddali hołd wielkim Polakom: Józefowi Wybickiemu - autorowi hymnu Polski, gen. Janowi Henrykowi Dąbrowskiemu - twórcy Legionów Polskich we Włoszech, Heliodorowi Święcickiemu - założycielowi i pierwszemu rektorowi Uniwersytetu Poznańskiego, Feliksowi Nowowiejskiemu - kompozytorowi, twórcy melodii Roty. Młodzież pamiętała również o zasługach gen. Stanisława Taczaka, Hipolita Cegielskiego, Stanisława Mikołajczyka, Cyryla Ratajskiego, Józefa Zeylanda, zapalając znicze na ich grobach.

Dumni z naszej historii

Listopadowe przedpołudnie było okazją do refleksji na temat patriotyzmu i wolności.