Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Obecny czas jest wyjątkowo trudny dla wszystkich. Niepewność związana z przyszłością, obawa o zdrowie swoje i bliskich osób, konieczność rezygnacji z dotychczas podejmowanych aktywności, a przede wszystkim oderwanie od grupy, mogą budzić lęk, być przyczyną stresu i powodować znaczne obniżenie nastroju, a nawet poważniejsze zaburzenia. Musimy pamiętać, że każdy z nas jest inny i inaczej przeżywa, i reaguje na pewne sytuacje.

Dlatego, drogi Uczniu, jeśli zauważasz u siebie zmianę zachowania, nastroju lub coś innego, co Cię niepokoi, nie czekaj, tylko zgłoś się do psychologa lub pedagoga szkolnego. Zwykła rozmowa czasem może zdziałać cuda.

Szanowni Rodzice, również i Państwo możecie zgłosić się do nas po pomoc dla swojego dziecka.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana jest poprzez:

Można się z nami kontaktować codziennie telefonicznie (61 820–36–91 w. 35) w godz. 8.00 – 14.30, pisać do nas za pośrednictwem Librusa oraz spotkać się z nami online lub w bezpośrednim kontakcie po wcześniejszym umówieniu się. Dyżur popołudniowy psycholog szkolny pełni w każdy poniedziałek w godzinach 16.30 – 17.30, a pedagog szkolny w każdy czwartek w godzinach 16.30 – 17.30. Po wcześniejszym zgłoszeniu chęci rozmowy, pedagog lub psycholog skontaktuje się z Państwem telefonicznie lub online (zgodnie z wybraną przez Państwa formą kontaktu).

Przypominamy również o zaproponowanej przez Rzecznika Praw Dziecka formie pomocy w postaci - całodobowego Dziecięcego Telefonu Zaufania - (800 12 12 12) oraz czatu internetowego prowadzonego przez psychologów (https://brpd.gov.pl/sos-czat/). Dzwoniąc lub pisząc, możecie uzyskać natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą, życzliwą Wam osobą dorosłą, zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.

Gdzie szukać pomocy?

logo cdz