Kalendarz uroczystości, imprez i akcji szkolnych 2019/2020

Wrzesień

  • Powitanie klas pierwszych. Przyrzeczenie i pasowanie na ucznia 02.09.2019 r.
  • Zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego 10.09.2019 r.
  • Międzynarodowy Dzień Kropki 13.09.2019 r.
  • Noc naukowców 27.09.2019 r.
  • Dzień Chłopca 27.09.2019 r.
  • Sprzątanie Świata

Październik

  • Apel ekologiczny 01-02.10.2019 r.
  • „Pomóżmy schroniskom – akcja charytatywna” 07.10.2019 r.
  • Dzień Komisji Edukacji 14.10.2019 r.

Listopad

  • Święto Niepodległości 08.11.2019 r.
  • Pluszowy Miś – zbieramy misie dla Fundacji Mam Marzenie 14-20.11.2019 r.
  • Debata „Z ekologią na Ty” 25.11.2019 r.

Grudzień

  • Akcja charytatywna „Radość pod choinkę” 02-06.12.2019 r.
  • Światowy Dzień Wolontariatu 05.12.2019 r.
  • Aukcja dla Fundacji Mam Marzenie 09 – 12.12.2019 r.
  • Akcja „Świąteczne pierniczki” 12.12.2019 r.
  • Wigilie klasowe, jasełka 20.12.2019 r.

Styczeń

  • Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej 16-17.01.2020 r.
  • Zabawa karnawałowa, baliki 14, 15, 16.01.2020 r. (klasy 1-3) 
  • Dyskoteki szkolne: 13.02.2020 r.- klasy -  4a, 4c, 6a, 6b, 6c, 6d; 14.02.2020 r. - klasy -  4b, 5a, 5b, 5c, 5d; 21.02.2020 r. - klasy -  7 i 8. Dyskoteki w godzinach 16.30 - 19.00.
  • Informatyka bez tajemnic 08.01.2020 r. 16.01.2020 r. 22.01.2020 r.
  • Spotkanie dla Przyjaciół Szkoły 17.01.2020 r.

Luty

  • Walentynki 14.02.2020 r.

Marzec

  • Dzień Kobiet na sportowo 06.03.2020 r.
  • Dzień Kobiet 09. 03. 2020 r.
  • Wiosenne spotkanie przy herbatce dla Winogradzkiego Klubu Seniora 10.03.2020 r.
  • Dzień Matematyki 13. 03. 2020 r.
  • Bieg Wiosenny

Kwiecień

  • Akcja charytatywna „Zajączek” 01 – 06. 04. 2020 r.
  • Międzynarodowy Dzień Ziemi „SP 38 dla Ziemi - rajdy” 22. 04. 2020 r.
  • Uroczysta Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja 30.04.2020 r.
  • Wiosenne Porządki

Maj

  • „Ćwiczę z mamą, z tatą” 08.05.2020 r.
  • „Tato, mamo – trzymaj formę!” 15.05.2020 r.
  • Akcja charytatywna dla dzieci z Domu Dziecka w Szamotułach 14-27.05.2020 r.
  • Wybory do Samorządu Uczniowskiego 25-29.05. 2020 r.

Czerwiec

  • Dzień Dziecka. Podsumowanie projektu „SP 38 dla Ziemi” 01.06.2020 r.
  • Podsumowanie projektu „Cała szkoła czyta dzieciom”
  • Dni Sportu. Podsumowanie projektu „Aktywnie i sportowo” 22-23.06.2020 r.
  • Świętowanie naszych sukcesów 24.06.2020 r.
  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas ósmych 26.06.2020 r.

Kalendarz konkursów szkolnych i pozaszkolnych 2019/2020

Październik

  • Mistrz tabliczki mnożenia 22.10.2019 r.
  • RachMistrz klas szóstych 28.10.2019 r.
  • „Mistrz matematyki”
  • Szkolny turniej piłki nożnej chłopców

Listopad

  • Szkolny Konkurs Recytatorski 18–20.11.2019 r.
  • IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Idźcie i głoście” 26.11.2019 r.
  • Pix Programming Challange – Międzynarodowy konkurs programistyczny listopad – grudzień 2019 r.
  • Konkurs przyrodniczy „Ja i przyroda”

Grudzień

  • Konkurs plastyczny „Bombka św. Mikołaja” 06.12.2019 r.
  • „Sławni chemicy i fizycy” Grudzień 2019 r.
  • Międzyszkolny Konkurs „Science to lubię” Grudzień 2019 r. – Marzec 2020 r.
  • Kuratoryjny konkurs biologiczny Grudzień 2019 r. – Marzec 2020 r.

Luty

  • Konkurs z języka angielskiego dla klas 3-6 17-18.02.2020 r.
  • Szkolny konkurs matematyczno – informatyczny „Łamacze Szyfrów” Luty 2020 r.

Marzec

  • Na tropach matematyki 13.03.2020 r.
  • Ogólnopolski konkurs nauk przyrodniczych „Świetlik” 17.03.2020 r.
  • III Międzyszkolny Konkurs Biblijny 24.03.2020 r.
  • Międzyszkolny turniej piłki nożnej Marzec 2020 r.
  • Szkolny Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych
  • Szkolny turniej piłki ręcznej chłopców i dziewcząt
  • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Poznaniu i Wielkopolsce

Kwiecień

  • „Rusz głową” – konkurs wiedzy matematyczno – przyrodniczej
  • Młody geograf”
  • Międzyszkolny konkurs przyrodniczy „Zielono nam”
  • Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Gżegżółka”

Maj

  • Międzyświetlicowy Konkurs Tańca Integracyjnego „Razem miło i wesoło” 06.05.2020 r.
  • Turniej logiczno – matematyczny 07.05.2020 r.
  • „Mistrz ekologii”- konkurs wiedzy
  • „Utrata wolności. Zagrożenia uzależnienia”
  • Mistrz geografii

Czerwiec

  • Święty Franciszek – ekolog”, konkurs plastyczny

Terminarz roku szkolnego 2019/2020

  • Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych 02.09.2019 r.
  • Zimowa przerwa świąteczna 23.12. - 31.12. 2019 r.
  • Ferie zimowe 27.01. - 09.02. 2020 r.
  • Rekolekcje 20.05. - 21,05. 2020 r.
  • Egzamin ósmoklasisty 21.04. - 23,04. 2020 r.
  • Dodatkowy termin 01.06. - 03.06. 2020 r.
  • Wiosenna przerwa świąteczna 09.04. - 14,04. 2020 r.
  • Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych 26.06.2020 r.
  • I semestr 02.09.2019 r. - 09.02.2020 r. 
  • II semestr 10.02.2020 r. - 26.06.2020 r.

Dni ustawowe wolne od zajęć

  • 01.11.2019 r. (piątek) Wszystkich Świętych
  • 11.11.2019 r. (poniedziałek) Święto Niepodległości
  • 01.01.2020 r. (środa) Nowy Rok
  • 01.05.2020 r. (piątek) 1 maja
  • 11.06.2020 r. (czwartek) Boże Ciało

Dni wolne od zajęć dydaktycznych - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze

  • 02.09.2019 r. (poniedziałek) rozpoczęcie zajęć dydaktyczno- wychowawczych
  • 02-03.01.2020 r. (czwartek, piątek) dyżur
  • 15.04 – 17.04. 2020 r. (pn., wt., śr.) egzamin ósmoklasisty
  • 12.06.2020 r. (piątek po Bożym Ciele) dyżur
  • 26.06.2020 r. (piątek) zakończenie zajęć dydaktyczno- wychowawczych

Rady klasyfikacyjne

  • 11 lutego 2020 r.
  • zagrożenie oceną ndst. do 12.12.2019 r. 
  • ustalone oceny śródroczne do 23.01.2020 r.
  • 22 czerwca 2020 r. (poniedziałek) 
  • przewidywana roczna ocena zachowania, zagrożenie oceną ndst. do 22.05.2020 r.
  • przewidywana roczna ocena z przedmiotu do 05.06.2020 r.
  • ustalone oceny roczne do 17.06.2020 r.

Terminy spotkań z rodzicami

  • 03.09.2019 r. godz. 17.30
    klasy I
  • 05.09.2019 r. godz. 17.00 (czwartek)
    klasy IV – stołówka szkolna
    klasy I, V, VI i VIII w salach
  • 05.09.2019 godz. 18.30
    klasy VIII – stołówka szkolna
    klasy II, III, IV i VII w salach
  • 10.09.2019 r. godz. 17.30 (wtorek)
    spotkanie Rady Rodziców (wybór prezydium, opracowanie i opiniowanie programu wychowawczo-profilaktycznego) - obecność przedstawiciela klasy obowiązkowa
  • 10.10.2019 r. godz. 17.00 i 18.30 (czwartek)
    spotkania klasowe 
    klasy: I.IV,V, VI i VIII godz. 17.00
    klasy II, III i VII godz. 18.30
  • 14.11.2019 r. godz. 17.00 i 18.30 spotkania klasowe
  • 12.12.2019 r. godz. 17.00 i 18.30 spotkania klasowe/konsultacje z informacjądotyczącą zagrożenia oceną niedostateczną
  • 23.01.2020 r. godz. 17.00 i 18.30wywiadówka / informacje na temat ocen
  • 12.03.2020 r. godz. 17.00 i 18.30 spotkania klasowe
  • 23.04.2020 r. godz. 17.00 i 18.30 spotkania klasowe
  • 28.05.2020 r. godz. 17.00 i 18.30 spotkania klasowepodsumowanie rocznej pracy

Kalendarz roku szkolnego 2019/2020

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w PoznaniuKalendarz na rok szkolny 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr 38 w Poznaniu.

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.