• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu - Grudzień w świetlicy

Grudzień w świetlicy

Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Od pierwszych dni towarzyszy mu nastrój wyczekiwania, najpierw na przybycie ulubionego świętego – Mikołaja, a następnie na ulubione święta – Bożego Narodzenia. Odliczając dni do tych szczególnych chwil, nie marnujemy czasu i pieczołowicie się do nich przygotowujemy. Rozmawiamy o bogatych i pięknych zwyczajach i tradycjach tych świąt, czytamy wiersze, opowiadania i fragmenty książek na temat bożonarodzeniowych chwil i przeżyć, śpiewamy pastorałki i kolędy. W tym miesiącu tworzymy prace plastyczne, które tworzą świąteczną atmosferę w naszych salach oraz szczególnie chętnie kolorujemy „gwiazdkowe” obrazki i rozwiązujemy bożonarodzeniowe łamigłówki. Nie zapomnieliśmy także o przypomnieniu dobrych manier obowiązujących przy stole, a zwłaszcza przy tym świątecznym.

Pomocna dłoń

Atmosfera życzliwości i przyjaźni, która w sposób naturalny tworzy się w grudniu sprzyja rozmowom o cechach dobrego kolegi i o niesieniu pomocy potrzebującym. Dlatego niektóre z naszych grudniowych zajęć poświęciliśmy tym zagadnieniom. Sprzyjały temu zarówno zabawy i tańce integracyjne, jak również wybrane wiersze i opowiadania, które ukazywały przykłady postaw godnych pochwały i tych zasługujących na naganę. Rozróżnialiśmy je bezbłędnie i potrafiliśmy podać podobne przykłady z naszego codziennego życia.

Kiermasz świąteczny

W tym roku także zorganizowaliśmy kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Można było zakupić wiele atrakcyjnych dekoracji i kartek świątecznych, tj.: serduszka, bałwanki, wieńce, aniołki, renifery, choinki, bombki, zestawy mikołajkowych serwetek itp. Tym razem wszystkie przedmioty znalazły swoich nabywców, za co serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że zakupione ozdoby stały się miłym elementem świątecznego wystroju domu, a wysłane kartki ucieszyły adresatów.

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2