Na zdjęciu gazetka szkolna której tematem jest „Dyktando graficzne”

Kwiecień w świetlicy

Piękno wiosennego świata. Nasze zainteresowania przyrodnicze nie zmniejszyły się, a wręcz przeciwnie. Lawinowe pojawianie się kolejnych przejawów wiosny, mimo panującego chłodu, budziło coraz większą radość oraz chęć dalszego tropienia i obserwowania rozwijającego się piękna. Na zajęciach dzieliliśmy się nastrojami i wrażeniami, rozmawialiśmy na temat potrzeb roślin i zwierząt, wykonywaliśmy prace plastyczne, rozwiązywaliśmy łamigłówki oraz śpiewaliśmy wiosenne piosenki. W miarę zbliżania się Międzynarodowego Dnia Ziemi większą uwagę zwróciliśmy na potrzeby naszej planety i związane z nimi ekologiczne postawy i zachowania jej mieszkańców. W całej szkole staraliśmy się prawidłowo segregować odpady, a podczas pobytu na terenach zielonych podziwiać i szanować wiosenną przyrodę.

Spotkanie z Winogradzkim Klubem Seniora

Wiosna to czas, kiedy spotykamy się ze starszymi mieszkańcami Winograd. Jak co roku prezentujemy przedstawienie teatralne i przygotowujemy drobne prezenty. Uczniowie klasy 2a zaprezentowali inscenizację pt. „Baśniowy ambaras”, której treść w zabawny sposób zachęcała do czytania książek. Nasi młodzi aktorzy niezwykle przeżywali swój występ, choć bardzo długo i starannie się do niego przygotowywali. Trema nie przytłoczyła jednak umiejętności i pamięci artystów, dlatego efekty prezentacji spotkały się z uznaniem wszystkich widzów, w tym także rodziców, rodzeństwa i dziadków występujących dzieci.

Co jeszcze?

• Rozmawialiśmy na temat szkodliwości hałasu; najważniejsze informacje pojawiły się na tablicy w holu szkoły,
  • Tworzyliśmy efektowne prace prawidłowo łącząc punkty w dyktandach graficznych,
  • Coraz więcej czasu spędzamy na powietrzu,
  • Zakończyliśmy rozgrywki w świetlicowym turnieju warcabowym. Ogłoszenie laureatów nastąpi na specjalnym spotkaniu, na którym zostaną wręczone nagrody i dyplomy,
  • Grupa dziewczynek z klasy 3d rozpoczęła przygotowania do tanecznego powitania i pożegnania uczestników Międzyświetlicowego Konkursu Tańca Integracyjnego, który odbędzie się w naszej szkole 06.05. 2016 r.,
  • Niezmiennie kontynuujemy akcję „Cała świetlica czyta dzieciom”.