Na zdjęciu stoisko z ozdobami Wielkanocnymi wykonanymi przez uczniów szkoły na Kiermaszu szkolnym

Marzec w świetlicy

Marzec to miesiąc, który budzi nadzieję na nadejście wiosny. Mimo kaprysów pogody, zaczęliśmy bardziej uważnie obserwować przyrodę i wypatrywać oznak nowej pory roku. Okazało się, że z każdym dniem było ich coraz więcej, a ich spostrzeganie budziło radość i uśmiech. W czasie zajęć chętnie dzieliliśmy się informacjami na temat zwiastunów wiosny, tych znanych z poprzednich lat, ale przede wszystkim tych wypatrzonych niedawno. Nasze sale także zmieniły wygląd, a jednej z nich powstał wiosenny kącik przyrody.

Wielkanoc

W tym roku święta wielkanocne wypadły wyjątkowo wcześnie, dlatego już pod koniec lutego rozpoczęliśmy przygotowania do organizacji tradycyjnego kiermaszu świątecznego. Z każdym dniem ozdób i dekoracji przybywało, a każda z nich cieszyła oko i wywoływała wesoły wiosenno-wielkanocny nastrój. Kiermasz odbył się 16.03.2016 r. i potrwał bardzo krótko, ponieważ wszystkie wielkanocne ozdoby szybko znalazły szczęśliwych nabywców. Mamy nadzieję, że stały się miłym elementem wielkanocnej dekoracji domu lub świątecznego stołu, albo miłym prezentem od zajączka.

Bezpiecznie w sieci

Niektóre z naszych zajęć poświeciliśmy ważnemu i poważnemu tematowi. Internet niesie wiele korzyści, ma wiele zalet, a może tez być źródłem różnych zagrożeń. Warto o nich wiedzieć, aby ich uniknąć. Dlatego rozmawialiśmy na temat naszych doświadczeń w zakresie korzystania z sieci oraz ustaliliśmy zbiór podstawowych zasad bezpiecznego jej użytkowania.

Co jeszcze?

• Czynimy ostatnie przygotowania do prezentacji przedstawienia teatralnego „Baśniowy ambaras” członkom Winogradzkiego Klubu Seniora oraz rodzicom,
  • Niezmiennie kontynuujemy akcję „Cała świetlica czyta dzieciom”
  • Coraz więcej czasu spędzamy na powietrzu,
  • Kontynuujemy rozgrywki w świetlicowym turnieju warcabowym i powoli zmierzamy do końca.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10