Tablica z pracami uczniów wykonana podczas zajęć w świetlicy

Kto czyta, żyje wielokrotnie.

W maju i w czerwcu kończyliśmy wspólne czytanie książek. Dzieliliśmy się wrażeniami, przeżyciami, wskazywaliśmy ulubionych bohaterów oraz wyjątkowe sytuacje i przygody. Nie ograniczaliśmy jednak naszych refleksji do utworów poznanych podczas zajęć w świetlicy, ale także wspominaliśmy te czytane w domu – przez rodziców lub samodzielnie. Przebywając w szeroko pojętym świecie książek podejmowaliśmy działania, które w różnorodny sposób były z nim związane. Tworzyliśmy zakładki i plakaty prezentujące bohaterów, ilustracje do tekstu wybranych utworów, rozwiązywaliśmy zagadki, quizy i krzyżówki z zakresu znajomości dziecięcej literatury. Ponadto:

• ułożyliśmy „Kodeks czytelnika”,
  • poznaliśmy historię pisma i druku,
  • podejmowaliśmy wyzwania językowe czytając Wierszyki łamiące języki,
  • głośno czytaliśmy wskazane utwory lub fragmenty tekstów na forum większej grupy, itd., itp.

Mamy nadzieję, że całoroczne próby zaszczepienia miłości do książek powiodły się, bo kto czyta, żyje wielokrotnie.

Międzyświetlicowy konkurs plastyczno - techniczny „Zajączek wielkanocny”

W poprzedniej relacji informowaliśmy, że uczennice klasy 3a wykonały wiosenno-świątecznego zająca wielkanocnego i zajęły II miejsce w konkursie. Teraz pragniemy zaprezentować zdjęcie utalentowanych autorek wraz z ich artystycznym dziełem.

Międzyświetlicowy Konkurs Tańca Integracyjnego Razem miło i wesoło

W tym roku nasza świetlica po raz drugi zorganizowała konkurs taneczny i zaprosiła do udziału grupy świetlicowe z innych szkół.
Spotkanie odbyło się 12.05.2017 r. Gościliśmy sześć zespołów tanecznych z Poznania, z Pobiedzisk i z Obornik.
Uczestników konkursu muzycznie-ruchowo powitała i pożegnała grupa dzieci z klasy 1a naszej szkoły, która z oczywistych powodów nie wzięła udziału w rywalizacji. Oglądanie wszystkich występów dostarczyło nam wielu przyjemnych wizualnych i muzycznych doznań. Każda grupa, wraz ze swoimi nauczycielami, musiała poświęcić wiele czasu i sił, aby tak dobrze przygotować się do konkursu.
Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy dyplomy i drobne upominki za udział.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku po raz kolejny będziemy podziwiać pomysłowe i radosne prezentacje miłośników tańca, których ponownie zaprosimy do naszej szkoły.

To już umiem

W dwóch ostatnich miesiącach roku szkolnego próbowaliśmy dokonać podsumowań, zwłaszcza w odniesieniu do wiedzy i umiejętności, które bogaciliśmy i doskonaliliśmy przez wiele ostatnich miesięcy. Na naszych wspólnych spotkaniach:

• rozmawialiśmy na temat posiadanych mocnych stron, poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie: „Co umiem i potrafię, w czym jestem lepszy w porównaniu z początkiem roku szkolnego?”,
  • prezentowaliśmy własne osiągnięcia i talenty,
  • uczestniczyliśmy w zabawach budujących poczucie własnej wartości oraz w quizach wiedzy z zakresu różnych dziedzin.

Jedno jest pewne: wszyscy dokonaliśmy wielu pozytywnych zmian w rozwoju swojej wiedzy i umiejętności, wkładając w to wiele wysiłku, czasu i pracy.

Ruch to zdrowie

Cudownie piękne, pod względem przyrodniczym, oraz ciepłe i/lub słoneczne dni spędzaliśmy na szkolnym placu zabaw, na boiskach i w ogrodzie, po to, aby cieszyć się ruchem, swobodą i aktywnie spędzać wolne od pracy chwile. Takie formy wypoczynku cieszyły nas najbardziej, więc korzystaliśmy z nich w każdej sprzyjającej chwili.

Co jeszcze?

• rozegraliśmy wszystkie mecze świetlicowego turnieju warcabowego oraz wzięliśmy udział w turnieju „Dobble”, który ze względu na liczne grono zawodników został rozegrany systemem pucharowym; laureaci obu turniejów otrzymają dyplomy i nagrody w ostatnim tygodniu czerwca; nie zdradzamy nazwisk, aby nie psuć im niespodzianki,
  • oglądaliśmy pomysłowe budowle na wystawie fotograficznej prezentującej dokonania architektów z klas trzecich,
  • nadal podziwialiśmy rozwój wiosennej pory roku,
  • rozmawialiśmy na temat zainteresowań i pasji,
  • interesowaliśmy się celami wakacyjnych wycieczek i podróży,
  • rozmawialiśmy o bezpiecznym wypoczynku nad morzem, w górach, w lesie, nad jeziorem, w wielkim mieście i w małej wiosce – jesteśmy więc przygotowani do zasłużonego, przyjemnego, pełnego słońca i przygód wakacyjnego relaksu!

Do zobaczenia we wrześniu!