• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Zdjęcie dzieci podczas zajęć w ramach programu świetlicowego „Zdrowie nietrudne”

Program „Zdrowe - nietrudne” - Spotkanie nr 4

Na pierwszym spotkaniu po feriach podjęliśmy rozmowy i działania poświęcone posiłkowi, który powinien rozpoczynać każdy dzień.

Zabawa z chustą animacyjną

Wprowadzeniem do tematu stała się zabawa z chustą animacyjną połączona z quizem „Moje śniadaniowe zwyczaje”. Dzieci bawiły się, przebiegały pod kolorową chustą i jednocześnie odpowiadały na pytania dotyczące I i II śniadania. Zarówno pytania jak i odpowiedzi doprowadziły do sformułowania bardzo ważnego wniosku: śniadanie to podstawa; bez niego nie mielibyśmy sił do pracy, nauki, zabawy, byłoby nam trudno skupić się na lekcji, a ćwiczenia i gry ruchowe nie sprawiałyby radości.

Doświadczenie z balonami

Następnie wykonaliśmy doświadczenie z balonami. Dwa zostały nadmuchane – jeden mocniej, drugi słabiej. Trzeci balon pozostał bez powietrza. Zadaniem trzymających balon prezenterów było jednoczesne wypuszczenie balonów z rąk, aby zaobserwować, który z nich unosi się w powietrzu najdłużej, a który od razu spada na podłogę. Pokaz wyjaśniał, że organizm człowieka funkcjonuje jak balonik. Może dłużej i skuteczniej pracować, uczyć się i bawić, jeśli posiada energię i moc pochodzącą ze zdrowego I i II śniadania.

Zasady zdrowego odżywiania

Zajęcia zakończyliśmy odczytaniem i omówieniem zaprezentowanych na tablicy multimedialnej zasad zdrowego odżywiania.

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2