• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Na zdjęciu rozbawione dzieci podczas zajęć w ramach programu „Zdrowie nietrudne”

Program „Zdrowe - nietrudne”
Spotkanie nr 12

Na kolejnych zajęciach świetlicowych z grupą dzieci z klasy 2b wspominaliśmy naszą pracę poświęconą wyhodowaniu wiosennych nowalijek i przygotowaniu sałatki zdrowej dla oczu. Przypomnieliśmy sobie produkty wykorzystane do potrawy, po to, aby zapamiętać, co pomaga w utrzymaniu dobrego wzroku.

Zdrowe oczy

Spotkanie rozpoczęliśmy jednak od „Ciuciubabki”, która dostarczyła nam kilku chwil wesołej zabawy, a zarazem pomogła nam wyobrazić sobie sytuację osób słabowidzących lub niewidomych. Zdrowe oczy to rzeczywiście wielki skarb, o który należy nieustannie dbać.

Zasady prawidłowego oświetlania

Każdy uczeń z roku na rok coraz więcej czasu poświęca nauce i odrabianiu zadań domowych. Zdrowe odżywianie jest ważne, ale to nie jedyny sposób troski o wzrok. Należy jeszcze znać i stosować zasady prawidłowego oświetlania miejsc pracy, po to, aby nie narażać oczu na przemęczenie. Na otrzymanych kartach pracy odszukiwaliśmy i zaznaczaliśmy źródła światła, ustalaliśmy, do jakiego typu aktywności służą oraz z której strony należy umieścić lampkę na biurku w zależności od prawo- lub leworęczności. Kolorowaliśmy obrazek rozmawiając o tych prostych, a jednocześnie ważnych zasadach służących naszym oczom.
Na zakończenie, jak zawsze po realizacji całego bloku zajęć, otrzymaliśmy odznaki. Tym razem nosiła ona tytuł „Bystrooki”.

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2