Listopad w świetlicy - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Listopad w Świetlicy Szkolnej 

Słoneczna, przyjemna pogoda sprzyjała nam dość długo, więc gdy tylko było to możliwe spędzaliśmy czas na naszym szkolnym podwórku bawiąc się, grając w gry i biegając. Koniec listopada przyniósł ze sobą opady i ochłodzenie, rzadziej przebywaliśmy na dworze, ale na nudę nie mogliśmy narzekać, gdyż w świetlicy zawsze coś się działo.

100-lecie Odzyskania Niepodległości 

Podobnie jak w całej szkole, także i my świętowaliśmy 100 – lecie  odzyskania przez Polskę niepodległości. Sale świetlicowe przybrały barwy biało – czerwone, a na tablicach ściennych zawisły gazetki o treści patriotycznej. Podczas zajęć starałyśmy się kształtować w uczniach szacunek do Ojczyzny oraz rozwijać zainteresowanie  historią własnego kraju. Mówiliśmy o symbolach narodowych, wybranych postaciach i wydarzeniach historycznych, czytaliśmy polskie legendy oraz wykonywaliśmy prace plastyczne.

Spotkanie z dietetykiem 

15 listopada w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z dietetykiem. Tematem były „zasady zdrowego żywienia”. Dzieci dowiedziały się m.in. o zdrowych przekąskach, a także o komponowaniu posiłków sprzyjających dobremu samopoczuciu. Przedstawiona prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów.

Turniej warcabowy

W dalszym ciągu toczą się mecze warcabowe, które rozpoczęliśmy w październiku. Rozgrywki choć bywają często zacięte i emocjonujące odbywają się w przyjaznej atmosferze.

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia

Wiemy jak bardzo dzieci lubią wszelkie pluszowe misie i przytulanki, dlatego podczas zajęć obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Malowaliśmy, kolorowaliśmy, wycinaliśmy, mówiliśmy oraz słuchaliśmy opowiadań o misiach.

Konkurs na zakładkę do książki

W listopadzie odbył się świetlicowy konkurs plastyczny na zakładkę do książki. Wychowawcy świetlicy mieli trudny wybór, aby spośród zgłoszonych prac wybrać tę najlepszą. Laureatką konkursu została Zofia Wysocka z kl. 3 a.

Poniżej załączamy zdjęcia przedstawiające nasze działania w minionym miesiącu.

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.