Listopad w świetlicy - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Listopad w Świetlicy Szkolnej

Słoneczna, przyjemna pogoda sprzyjała nam dość długo, więc gdy tylko było to możliwe spędzaliśmy czas na naszym szkolnym podwórku bawiąc się, grając w gry i biegając. Koniec listopada przyniósł ze sobą opady i ochłodzenie, rzadziej przebywaliśmy na dworze, ale na nudę nie mogliśmy narzekać, gdyż w świetlicy zawsze coś się działo.

100-lecie Odzyskania Niepodległości

Podobnie jak w całej szkole, także i my świętowaliśmy 100 – lecie  odzyskania przez Polskę niepodległości. Sale świetlicowe przybrały barwy biało – czerwone, a na tablicach ściennych zawisły gazetki o treści patriotycznej. Podczas zajęć starałyśmy się kształtować w uczniach szacunek do Ojczyzny oraz rozwijać zainteresowanie  historią własnego kraju. Mówiliśmy o symbolach narodowych, wybranych postaciach i wydarzeniach historycznych, czytaliśmy polskie legendy oraz wykonywaliśmy prace plastyczne.

Spotkanie z dietetykiem

15 listopada w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z dietetykiem. Tematem były „zasady zdrowego żywienia”. Dzieci dowiedziały się m.in. o zdrowych przekąskach, a także o komponowaniu posiłków sprzyjających dobremu samopoczuciu. Przedstawiona prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów.

Turniej warcabowy

W dalszym ciągu toczą się mecze warcabowe, które rozpoczęliśmy w październiku. Rozgrywki choć bywają często zacięte i emocjonujące odbywają się w przyjaznej atmosferze.

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia

Wiemy jak bardzo dzieci lubią wszelkie pluszowe misie i przytulanki, dlatego podczas zajęć obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Malowaliśmy, kolorowaliśmy, wycinaliśmy, mówiliśmy oraz słuchaliśmy opowiadań o misiach.

Konkurs na zakładkę do książki

W listopadzie odbył się świetlicowy konkurs plastyczny na zakładkę do książki. Wychowawcy świetlicy mieli trudny wybór, aby spośród zgłoszonych prac wybrać tę najlepszą. Laureatką konkursu została Zofia Wysocka z kl. 3 a.

Poniżej załączamy zdjęcia przedstawiające nasze działania w minionym miesiącu.