Luty 2019 w Świetlicy Szkolnej - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Luty 2019 w Świetlicy Szkolnej

„Idzie luty – podkuj buty”. Te znane nam wszystkim powiedzenie w tym roku nie sprawdziło się. Luty rozpieścił nas pięknym słońcem, dlatego mogliśmy bawić się, skakać oraz biegać w naszym ogródku szkolnym, a także grać w piłkę nożną na boisku.

Poznań - moje miasto

W trakcie zajęć świetlicowych rozwijaliśmy i wzmacnialiśmy przynależność do naszej małej ojczyzny, którą dla nas jest Poznań. Poznawaliśmy ciekawe historie dotyczące naszego miasta, zabytków, tradycji i symboli z nim związanych. Wykonywaliśmy kolorowe kamieniczki Starego Rynku, które przyozdobiły salę świetlicową. Na korytarzu szkolnym zawiesiliśmy zdjęcia ukazujące stolicę Wielkopolski w dawnych czasach i staraliśmy się rozpoznać w nich dzisiejszy Poznań.

Próby teatralne

Dwie grupy świetlicowe przygotowują od kilku tygodni dwa spektakle teatralne. Klasa 2b pracuje nad „Legendą o Lechu, Czechu i Rusie”, natomiast klasa 3b przedstawi nam humorystyczny występ pt.: „Zabawa w Śpiącą Królewnę”. Z zaciekawieniem czekamy na te przedstawienia.

Zajęcia szachowe

Przez cały rok szkolny, uczniowie z klas pierwszych podczas pobytu w świetlicy uczestniczą w zajęciach szachowych. Dzieci z zapałem poznają nazwy poszczególnych bierek i sposoby poruszania się nimi po szachownicy.

"Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato"

Kontynuujemy akcję „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”, podczas której rodzice uczniów z klas pierwszych przedstawiają dzieciom wybraną przez siebie książkę.

Zdrowe śniadanie

Raz w miesiącu dzieci z klas pierwszych samodzielnie szykują „zdrowe śniadanie” ze składników, które przynieśli z domu. Akcja ma zachęcić uczniów do spożywania smacznych i pełnowartościowych posiłków.

Konkurs Dooble

Trwają świetlicowe rozgrywki w Dobble. Jest to gra towarzyska dla osób w każdym wieku w której liczy się spostrzegawczość, koncentracja i refleks. Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich kart. Zwycięzców poznamy w marcu.

Dzieci bezpieczne w sieci

Podczas zajęć poruszaliśmy tematykę zagrożeń w internecie, dowiedzieliśmy się na co musimy zwracać uwagę, co jest dla nas niebezpieczne oraz gdzie szukać pomocy gdy coś nas w sieci niepokoi.