Marzec/Kwiecień 2019 w Świetlicy Szkolnej - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Marzec/Kwiecień 2019 w Świetlicy Szkolnej

W tych dwóch zimowo – wiosennych miesiącach obserwowaliśmy zamiany zachodzące w przyrodzie, podziwialiśmy piękno budzącej się roślinności, kształtowaliśmy w uczniach pozytywne zachowania wobec środowiska oraz mówiliśmy o ekologii.

Konkurs recytacji poezji patriotycznej

7 marca 2019 roku odbył się świetlicowy konkurs recytacji poezji patriotycznej skierowany do uczniów klas I - IV. Komisja konkursowa biorąc pod uwagę dobór repertuaru, dykcję oraz interpretację wiersza wyłoniło zwycięzców.

1. Aleksander Barański - klasa IIIb
  2. Maksymilian Wilk - klasa Ia
  3. Pola Szymoniak - klasa Ib

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Rozgrywki Dobble

W lutym rozpoczęły się rozgrywki w Dobble. Po emocjonujących i przede wszystkim odbywających się w koleżeńskiej atmosferze pojedynkach, udało się wyłonić laureatów w poszczególnych kategoriach klasowych. Najbardziej spostrzegawczy i najszybsi okazali się być:

1. Alicja Lataszewicz - klasa Ic
  2. Tymon Baumgart - klasa IIc
  3. Piotr Paszkiewicz -  klasa IIIb

Warsztaty plastyczne

Na początku kwietnia odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne dla dzieci z klas 1 i ich rodziców podczas których wspólnie wykonywaliśmy kartki świąteczne, ozdoby wielkanocne oraz różne rodzaje pisanek.

Spektakl teatralny

Klasa IIb w czasie swojego pobytu w świetlicy szkolnej przygotowywała przedstawienie pt.: „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie”. Spektakl wpisał się w realizację szkolnego projektu „SP 38 dla Niepodległej”. Premiera miała miejsce 1 kwietnia 2019 roku i obejrzeli ją uczniowie klas I-IV. 2 kwietnia 2019 roku na widowni zasiedli rodzice i bliscy aktorów. Występy nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Wielkanocne tradycje i zwyczaje

Rozwijaliśmy swoje zdolności plastyczne i manualne przygotowując świąteczne ozdoby, wzorzyste pisanki, wiosenne dekoracje sal świetlicowych. Mówiliśmy o tradycjach i zwyczajach  Wielkanocnych oraz dzieliliśmy się opowieściami o tym, jak udało się nam spędzić te święta.